Hakkımızda

Türkiye’nin İlk Girişimci Kadınlar Dijital Topluluğu

35,000+

Başarılı Kadın Girişimci

Aramıza katıl ve girişimini geleceğe kalıcı bir şekilde taşı!

Misyonumuz

Misyonumuz, girişimcilik eko-sisteminde kadınların büyümeleri ve gelişmeleri için güçlendirirken, kadınların birlikteliğinin gücüyle sürdürülebilir bir ekonomi oluşturmak ve ekonomik cinsiyet farkını kapatmaktır.

DESTEKÇİLERİMİZ

Ülkü yıllar önce Instagram sayesinde tanıdığım özel dostlarımdan biri. Arkadaşlığı ve çabası sosyal medyanın sanal sınırlarını aşar. İnsana ulaşma ve bir kalbe dokunma Çabası sahicidir. Gerçektir.
Yıllar içinde o çabanın nasıl büyüdüğünü, birlik olmanın kalabalıklaşmanın nasıl güçlendiğini hep birlikte gördük.
Bir kadın, tek başına kocaman bir orduyu bir araya getirdi. Emeğe ve alınterine ve var oluşa bir anlam vermek için ne ter döktü ama!!!
Girişimci Kadınlar grubu bugün onun hayallerinden de öteye geçti kanımca.
O artık o değil. Sadece o değil. O artık binlerce kadınla birlikte: Onlar!!
Tebrikler Türkiye’nin güçlü, çalışkan kadınları. Birliğiniz daim olsun💙

İclal AYDIN
Oyuncu / Yazar

Kadınların başarı kapasitesine inanıyorum. Somut kanıtlarım var! Üniversite sınavı sonuçlarında kız öğrencilerin başarı oranı her yıl erkeklerden daha yüksek çıkıyor. Eşit ve adil şartlarda, kadınların da başarılı olabildiğinin çok somut bir kanıtı bu. Dünya ortalamasında da, kız öğrencilerin okul notları erkeklerden daha yüksek. Okul hayatında kızlar erkeklerden daha başarılıyken, ne oluyor da hayat okulunda aynı tabloyu göremiyoruz? Kadınlar iş hayatında neden (okuldaki gibi) erkekleri geçemiyor? Hayat okulunda kadına biçilen toplumsal roller kadınların başarısını sabote ediyor. Sadece anne olmak için doğmuş kadınlara saygı duyuyorum ama kariyer yapmak için doğmuş kadınların engellenmesi büyük bir haksızlık. Bir insanın “yapmak için doğduğu” bir işi yapmasını engellemek insanlık suçu bana göre.

Türkiyede kadının işgücüne katılım oranı yaklaşık yüzde 30. Üç kadından ikisi, evlenmeden önce baba, evlendikten sonra koca eline bakıyor. Bağımlı bir insan kendi doğasına uygun yaşayamaz, özgür ve özgün insanları yetiştiremez. Kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi kanatlarıyla uçabilen kadınları çoğaltmak Türkiyenin başarı kültürünü de kökten değiştirecek bir hamle olacaktır.

Başarının cinsiyeti yoktur! Her kadın hayallerini gerçekleştirme ve içindeki potansiyeli performansa çevirme hakkında sahiptir.

Ülkü Hür’ün girişimci kadınları çoğaltma çabasını takdirle izliyorum. Misyonunu sistematik bir yapıya oturtan GKG organizasyonunu da bu çerçevede önemsiyorum. Kızkardeş sıcaklığıyla yaklaşıp, profesyonel bir çalışma kültürünü aşılıyor. Hem teorik bilgi ve uzman desteği hem de akran örnekleri ve başarı hikayeleriyle kadınların beynini besliyor. Türkiyenin metrekaresine düşen başarılı girişimci kadın sayısı arttıkça, bu ülke daha yaşanılabilir bir yer haline gelecektir.

Mümin SEKMAN
Yazar & Başarı uzmanı

2005 senesinden beri kadın girişimciyim girişimciliğin ne olduğunu yolda çok zorluklar öğrendim büyük hatalar yaptım çok yıprandığım çok üzüldüm kendime kızdım deneyimsizliğimin bilgisizliğimin içersinde kendi keşke bunları benim adıma benim için yapabilecek bir ortam bir platform olsaydı diye düşündüm bu anlamda sizler çok şanslısınız Ülkü ile bizlerin çok erkenden geçti bu sancılı yolun içersinde güzel bir kız kardeşlik çemberi ile birbirimize destek vererek yürüyebileceğimiz bir platform bu en çok ihtiyacımız olan şey, kendi özgürlüğümüzü kazanırken toplumu oluşturan bireyleri yetiştiren en kuvvetli elemanlar olan anneler ve her şeyden öncesi toplumu meydana getiren kadınlar olarak güçlü liderlik becerilerini kazanabileceğimiz harika bir platform Ülkü sayende binlerce kadına yol açıyorsun bir meşale tutuyorsun onlara bu çok kıymetli bir hizmet kalbine gönlüne sağlık

Ayşe Tolga
Yazar

Topluluğumuzun Amacı

Kadın gücünün neleri başardığını biliyoruz. Kadınlarımızın ait oldukları coğrafyada topluluk bilinciyle hedeflerine doğru adımlar atarken, bu yolda yalnız olmamaları ve en doğru desteği alabilmeleri için çalışıyoruz. Eğitimlerimizle, mentorlarımızla ve tüm üyelerimizle başarılı bir girişim için yanındayız.

Girişim yapmak yalnızca bütçe oluşturarak bir sektör belirlemek değildir. Girişim oluşturmak, bunu yaparken güvenli adımlar atmak ve halihazırda bulundukları kariyerleri yok etmemek her kadının hedefidir.

İşte bu yüzden Girişimci Kadınlar Grubunu kurduk. Tüm girişimci kadınlarımızı doğru bilgiyle donatacak, başarılı uzmanlarla tanıştıracak, diğer girişimci kadınlarla network bağlantısı sağlayacak ve kendi başarı hikayelerini yaratacak bir platform oluşturduk.

Sen de uzmanların ve diğer girişimci kadınların engin deneyimlerinden yararlanmak, kişiye özel kurslarla kendini geliştirmek ve yeni bir girişim başlatmak istiyorsan senin için buradayız.

HAKKIMIZDA

Girişimci Kadınlar

Türkiye’nin ilk ve tek dijital network ağı olan Girişimci Kadınlar Grubu, 2017 yılında Ülkü Hür tarafından kurulmuştur.

“Kendine İnan Hayallerine Sahip Çık” sloganıyla birleşen Girişimci Kadınlar Grubu; gönüllülük esasına dayalıdır ve kadınlarımızın çalışma hayatında güçlenmesini hedefler. Her geçen gün büyüyen, kadınların ticarette aktif bir şekilde yer alabilmesi için çalışan, kadın girişimcilerin güçlenmesi için eğitim, rehberlik, koçluk ve network desteği sağlayan ve organizasyonlar düzenleyen bir kadın topluluğudur.

Kuruluşundan bu yana GKG misyonu ve vizyonu doğrultusunda, Türkiye başta olmak üzere tüm dünya genelinde 35.000’e yakın kadın girişimci üyeyi aynı çatı altında buluşturmuş; kadın girişimcilerin karar verici ve ekonomik hayatta daha güçlü pozisyonlarda yer almasını sağlamak ve desteklemek için durmaksızın çalışmıştır.

0 +
Üye Sayısı
0 +
Eğitim
0 +
Toplantı
0 +
Sosyal Sorumluluk
Projesi

Ülkü Hür Kimdir?

Ülkü Hür henüz ilkokul öğrencisi iken okuduğu kitaplar ve yağ tenekelerine ektiği reyhanları satarak başladığı girişimcilik serüvenine, 2017 yılında kurduğu Türkiye’nin en büyük dijital girişim platformu ve kadın oluşumu ‘Girişimci Kadınlar Grubu’ ile devam ediyor. Ülkü Hür, binlerce kadının markasını oluşturması, işini geliştirmesi ve hedefine ulaşması için verdiği eğitimler, seminerler ve atölyeler ile kadınların girişimcilik hayallerini gerçekleştirmesine öncülük ediyor.

Ülkü Hür, kadınların girişimcilik yoluyla güçlenmesi, iş dünyasında temsil edilmeleri ve kadın girişimciliğinin ve ekosistemin gelişmesi için sürdürdüğü çalışmalarla kadınların hayatlarına dokunmaya devam ediyor.

Fotoğraf çekmeyi, gezip keşfetmeyi ve fikir üretip, uygulamayı çok seven Ülkü Hür evli ve bir kız çocuğu annesidir.

Girişimci Kadınlar Grubu kurucusu Ülkü Hür, verdiği eğitimlerin yanısıra Girişimci Kadınlar Akademisinin de kurucusudur. Ülkü Hür Girişimci Kadınlar Grubunun sesi olarak birçok etkinlikte konuşmacı olarak yer almaktadır.

Markalarımız

Ve Çok Daha Fazlası

WHY FOUNDR IS DIFFERENT:

Foundr Way

Interviews only leading businesses and industry leaders

Interviews only leading businesses and industry leaders

Interviews only leading businesses and industry leaders

Interviews only leading businesses and industry leaders

Interviews only leading businesses and industry leaders

Everybody Else

Interviews only leading businesses and industry leaders

Interviews only leading businesses and industry leaders

Interviews only leading businesses and industry leaders

Interviews only leading businesses and industry leaders

Interviews only leading businesses and industry leaders

are committed to playing one game, the long one. We know that we win only by producing the absolute best content possible. No shortcuts. No “just this once”. No calling it in. To be the best, we need to work with the best. For over 5+ years now we’ve stood by that, building quite possibly, the most loyal following in our space.

GET RIDICULOUS AMOUNTS OF EXPOSURE FOR YOUR BUSINESS
+ PERSONAL BRAND

We nail down strategies and experiences into actionable, battle-tested content through our premium content suite.

Here is some more info around the Foundr audience breakdown based on our recent survey data:

I’ve just launched my business but it’s still early days growing it!

42%

I’ve just launched my business but it’s still early days growing it!

42%

I’ve just launched my business but it’s still early days growing it!

42%

Foundr community is made up of more than 3,000,000+ raving fans. Real people who’ve put their trust in us to deliver the type of business building content they so desperately yearn for. It’s a community built on trust, contribution, and constantly exceeding expectations.

PUT YOUR COMPANY IN FRONT OF OUR ENGAGED AUDIENCE:

Topluluğumuza Kimler Katılabilir?

1

Yeni Girişimciler

 • Yeni bir girişim fikrine sahipseniz
 • Girişim fikrine ihtiyaç duyuyorsanız
 • Girişiminizi nasıl başlatacağınızı bilmiyorsanız
 • Girişiminiz için destek almak istiyorsanız
 • Network bağlantıları kurmak istiyorsanız

2

Girişimini Geliştirmek İsteyenler

 • Girişiminizi geliştirmek istiyorsanız
 • Girişiminize yenilikler katmak istiyorsanız
 • Eğitimlerle kendinizi geliştirmek istiyorsanız
 • Mentorluk almak istiyorsanız

3

Deneyimlerini Yeni Girişimcilerle Paylaşmak İsteyenler

 • Başarı hikayenizi paylaşmak istiyorsanız
 • Yeni girişimcilere destek olmak istiyorsanız
 • Girişiminizi paylaşmak istiyorsanız
 • Topluluğumuzu geliştirmek istiyorsanız

Q: WHAT’S THE APPLICATION PROCESS?

Simply fill out the application form below when you hit ‘apply now’ and if everything lines up someone from our team will be in touch! Please note we get over 40-50+ pitches per day so we cannot unfortunately respond to every request.

Q: WHAT’S THE INTERVIEW FORMAT?

Skype audio call or live in person video when possible.

Q: WHAT’S THE APPLICATION PROCESS?

Simply fill out the application form below when you hit ‘apply now’ and if everything lines up someone from our team will be in touch! Please note we get over 40-50+ pitches per day so we cannot unfortunately respond to every request.

LEVERAGING YOUR INFLUENTIAL INTERVIEW

All you need to do is show up, share your message, and we’ll do the rest! We take your interview and create multiple assets which you can share or repurpose however you’d like. Your interview will be featured on:

Bu başlık

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Bu başlık

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Bu başlık

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Bu başlık

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Türkiye'nin İlk ve En Büyük

Kadın Girişimciler Dijital Topluluğumuza Katılarak Hızla Büyümeye Ne Dersin?

+ Sektörüne özel gruplara katıl ve #işbirlikleri yap
+ Sana özel tanıtım sayfası ile markanı tanıt
+ Etkinliklere katılarak girişimini büyüt

Mail Bültenimize Kaydolun Ücretsiz Bonuslardan Haberdar Olun!

Online kurslarımızda güncellemeye gidildiğinden canlı yayın tarihlerimiz henüz belirlenmemiştir. Eğitimlerimizi ve canlı yayın tarihlerimizi anında öğrenmek için mail bültenimize kaydolun.