Duygu Akbudak Başarı Hikayesi ve Hayatı

Daha fazla eğitim görmek için abone olun!

32 yaşında genç bir girişimci olma hayali ile işinden istifa eden Duygu Akbudak başarı hikayesi ve projesi bakımından ön plana çıkan kadın girişimcilerden birisi haline gelebilmeyi başarmıştır. Bu proje geliştirme döneminde Akbudak ailesinden sadece ona altı ay destek olmalarını beklemiş ve daha sonrasında Denebunu projesini olgunlaştırarak piyasaya sürmüştür. Projesi ile online bir platformda kullanıcı yorumlarını markalar ile bir araya getirmeyi ve bu sayede hem kullanıcılara hem de markalara faydalı olabilecek geri dönüşleri bir arada sunmayı hedeflemiştir. Akbudak bu fikri ile birçok yatırımcıdan destek alabilmeyi başarmış ve Denebunu ile 2021 yılında Samplico adıyla aynı zamanda yurt dışına da açılmıştır.

Duygu Akbudak Kimdir?

Duygu Akbudak, 1988 yılında Ankara’da doğmuş fakat İstanbul’da büyümüştür. Lisans eğitimini Koç Üniversitesinin İşletme bölümünde tam burslu olarak bitirmiştir. İlk iş deneyimini “The Coca Cola Company” şirketinde finansal analist olarak yapmıştır. Bunun ardından Kimberly Clark gibi FMCG sektörünün önemli firmalarında uzun süre marka yöneticiliği yapmıştır. Duygu Akbudak hayatı açısından iyi şartlara sahip olsa da olduğu yerde kalmayı kabul etmemiş ve işinden istifa edip kendi firmasını kurmayı hedefleyerek yalnızca 40 bin Türk Lirası sermaye ile “Denebunu” şirketini kurmuştur. Şu anda aynı zamanda Samplico şirketinin de kurucu ortağıdır.

Duygu Akbudak Nereli?

Duygu Akbudak aslen Ankaralıdır ve kendisi de Ankara’da doğmuştur ancak İstanbul’da büyümüştür.

Dene Bunu Sahibi Kim?

Denebunu kurucu ortağı ve CEO’su Duygu Akbudak’tır. Denebunu 2016 yılında 40 bin Türk Lirası ile Duygu Akbudak tarafından kurulmuştur. Akbudak kendi zamanında küresel şirketlerde yüksek mevki bir işe sahip olmanın zor olduğu düşünerek kendi şirketini kurmak maksadıyla işinden istifa etmiştir. Şirket ilk dört kurucu ortağı ile birlikte ilk yatırımını dört ay sonra almış, ardından büyük markalar ile hızlı bir şekilde anlaşmaya başlamıştır.

DeneBunu Ne İşe Yarar?

Duygu Akbudak Denebunu platformunu kurarak tüketicilerin ürünleri satın almadan önce birçok dünya markasına ait deneyimleri okuyabileceği bir platform hayal etmiştir. Denebunu.com üzerinden kullanıcılar ayda bir kez ücretsiz veya exclusive seçenekli ürün kutuları satın alabilmekte ve o ay ön plana çıkan ürünleri deneyimleyebilmektedir. Kullanıcılar aynı zamanda site üzerinden daha önce değerlendirilmiş olan ürünlerin kullanıcı yorumlarını okuyabilmekte ve bu doğrultuda ürünü tercih edip etmeyeceğine karar verebilmektedir.

ÜLKÜ HÜR HAKKINDA

Ülkü Hür henüz ilkokul öğrencisi iken okuduğu kitaplar ve yağ tenekelerine ektiği reyhanları satarak başladığı girişimcilik serüvenine, 2017 yılında kurduğu Türkiye’nin en büyük dijital girişim platformu ve kadın oluşumu ‘Girişimci Kadınlar Grubu’ ile devam ediyor. Ülkü Hür, binlerce kadının markasını oluşturması, işini geliştirmesi ve hedefine ulaşması için verdiği eğitimler, seminerler ve atölyeler ile kadınların girişimcilik hayallerini gerçekleştirmesine öncülük ediyor

Bu makaleler de ilginizi çekebilir

Mail Bültenimize Kaydolun Ücretsiz Bonuslardan Haberdar Olun!

Online kurslarımızda güncellemeye gidildiğinden canlı yayın tarihlerimiz henüz belirlenmemiştir. Eğitimlerimizi ve canlı yayın tarihlerimizi anında öğrenmek için mail bültenimize kaydolun.

Ülkü Hür Kimdir?

Ülkü Hür henüz ilkokul öğrencisi iken okuduğu kitaplar ve yağ tenekelerine ektiği reyhanları satarak başladığı girişimcilik serüvenine, 2017 yılında kurduğu Türkiye’nin en büyük dijital girişim platformu ve kadın oluşumu ‘Girişimci Kadınlar Grubu’ ile devam ediyor. Ülkü Hür, binlerce kadının markasını oluşturması, işini geliştirmesi ve hedefine ulaşması için verdiği eğitimler, seminerler ve atölyeler ile kadınların girişimcilik hayallerini gerçekleştirmesine öncülük ediyor.

Ülkü Hür, kadınların girişimcilik yoluyla güçlenmesi, iş dünyasında temsil edilmeleri ve kadın girişimciliğinin ve ekosistemin gelişmesi için sürdürdüğü çalışmalarla kadınların hayatlarına dokunmaya devam ediyor.

Fotoğraf çekmeyi, gezip keşfetmeyi ve fikir üretip, uygulamayı çok seven Ülkü Hür evli ve bir kız çocuğu annesidir.

Girişimci Kadınlar Grubu kurucusu Ülkü Hür, verdiği eğitimlerin yanısıra Girişimci Kadınlar Akademisinin de kurucusudur. Ülkü Hür Girişimci Kadınlar Grubunun sesi olarak birçok etkinlikte konuşmacı olarak yer almaktadır.