Instagram Gönderi Sabitleme Nasıl Yapılır?

instagram gönderi sabitleme

Daha fazla eğitim görmek için abone olun!

Instagram Gönderi Sabitleme Özelliği 3 Adımda Nasıl Kullanılır?

Instagram gönderi sabitleme özelliği, bir gönderinin sürekli olarak başta kalmasına olanak sağlayan bir özelliktir. Instagram gönderi sabitleme ile birlikte takipçilerinize sürekli olarak göstermek istediğinizi ön plana alabilirsiniz. E-ticaret veya hizmet sektöründeyseniz, kullanıcılarınıza ürünlerinizi veya hizmetlerinizi daha fazla gösterebilirsiniz. Kişisel hesap kullanıyorsanız en sevdiğiniz gönderinizi takipçilerinize gösterebilirsiniz. Bilirsiniz ki ilk izlenim çok önemlidir.

Instagram Gönderi Sabitleme Nasıl Yapılır?

  • Adım 1: İlk olarak sabitlemek istediğiniz gönderiyi belirleyin ve gönderinin üzerine tıklayın.
  • Adım 2: Gönderinin üzerine tıkladığınızda sağ üstte çıkan üç nokta sembolünü göreceksiniz. Üst üste duran üç nokta sembolü aynı zamanda gönderi ayarlama bölümüdür. Üç noktaya tıklayın ve ayarlarına giriş yapın.
  • Adım 3: Tıkladıktan sonra karşınıza birçok seçenek çıkacak. Sizler Instagram gönderisini sabitlemek için ”Profiline tuttur” seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra bundan sonraki süreçte gönderiniz en başta olacaktır. Özetle; profilinize giren bir kişi ilk olarak sizin istediğiniz içeriği görecek.

Not: Paylaşım tarihi ne olursa olsun, gönderiler başa sabitlenir.

Instagram Sabit Gönderiyi Kaldırma Nasıl Yapılır?

  • Adım 1: Instagram sabitlenen gönderiyi kaldırma işlemi için yukarıdaki işlemlerin tersini yapmanız gerekecek. İlk olarak başa tutturduğunuz gönderiye tıklayın ve sağ üstte yer alan üç noktaya girin.
  • Adım 2: Karşınıza gönderinin ayar ekranı çıkacaktır. Burada yer alan ”Profilden kaldır” seçeneğine tıklayınız. Bu aşamalardan sonra gönderiniz sabitlenmeyecektir.

Instagram Gönderi Sabitleme Ne İşe Yarar?

Instagram gönderi sabitleme özelliği iyi kullanıldığında sosyal medya pazarlamasında, markalaşma çalışmalarında ve sosyal mesaj verme konularında büyük etki yaratacaktır. Sosyal medyada sürekli olarak bir mesajı vermek için tekrarlanan gönderileri paylaştığınızda takipçi ve kitle kaybına uğrayabilirsiniz. Bu yüzden reklamınızı veya mesajınızı başa tutturun ”Göstermek istediğiniz mesajı sürekli olarak tekrara düşmeden gösterin.”

ÜLKÜ HÜR HAKKINDA

Ülkü Hür henüz ilkokul öğrencisi iken okuduğu kitaplar ve yağ tenekelerine ektiği reyhanları satarak başladığı girişimcilik serüvenine, 2017 yılında kurduğu Türkiye’nin en büyük dijital girişim platformu ve kadın oluşumu ‘Girişimci Kadınlar Grubu’ ile devam ediyor. Ülkü Hür, binlerce kadının markasını oluşturması, işini geliştirmesi ve hedefine ulaşması için verdiği eğitimler, seminerler ve atölyeler ile kadınların girişimcilik hayallerini gerçekleştirmesine öncülük ediyor

Bu makaleler de ilginizi çekebilir

Mail Bültenimize Kaydolun Ücretsiz Bonuslardan Haberdar Olun!

Online kurslarımızda güncellemeye gidildiğinden canlı yayın tarihlerimiz henüz belirlenmemiştir. Eğitimlerimizi ve canlı yayın tarihlerimizi anında öğrenmek için mail bültenimize kaydolun.

Ülkü Hür Kimdir?

Ülkü Hür henüz ilkokul öğrencisi iken okuduğu kitaplar ve yağ tenekelerine ektiği reyhanları satarak başladığı girişimcilik serüvenine, 2017 yılında kurduğu Türkiye’nin en büyük dijital girişim platformu ve kadın oluşumu ‘Girişimci Kadınlar Grubu’ ile devam ediyor. Ülkü Hür, binlerce kadının markasını oluşturması, işini geliştirmesi ve hedefine ulaşması için verdiği eğitimler, seminerler ve atölyeler ile kadınların girişimcilik hayallerini gerçekleştirmesine öncülük ediyor.

Ülkü Hür, kadınların girişimcilik yoluyla güçlenmesi, iş dünyasında temsil edilmeleri ve kadın girişimciliğinin ve ekosistemin gelişmesi için sürdürdüğü çalışmalarla kadınların hayatlarına dokunmaya devam ediyor.

Fotoğraf çekmeyi, gezip keşfetmeyi ve fikir üretip, uygulamayı çok seven Ülkü Hür evli ve bir kız çocuğu annesidir.

Girişimci Kadınlar Grubu kurucusu Ülkü Hür, verdiği eğitimlerin yanısıra Girişimci Kadınlar Akademisinin de kurucusudur. Ülkü Hür Girişimci Kadınlar Grubunun sesi olarak birçok etkinlikte konuşmacı olarak yer almaktadır.