Instagram Profesyonel Hesap Nedir? 5 Adımda Nasıl Yapılır?

Instagram Profesyonel Hesap Nedir

Daha fazla eğitim görmek için abone olun!

Instagram profesyonel hesap, profil ile ilgili bütün verilere (etkileşim sayıları, kitle bilgisi, aktif zaman bilgisi vs.) ulaşılabilen Instagram tarafından profesyonellere sunulan bir hesap türüdür. Instagram profesyonel hesabı genel olarak işletmeler, influencer ve amacı olay sayfalan kullanmaktadır. Bu hesap türü ile kitlenizi tanıyabilir, planlama yapabilir ve etkileşimlerinizi arttırabilirsiniz. Buna ek olarak profesyonel bir şekilde reklam yayınlayabileceksiniz.

Profesyonel Hesap Nasıl Yapılır?

 • Adım 1: İlk olarak profilinize giriş yapın ve daha sonra sağ üstte yer alan üç çizgi simgesine dokunarak ‘’Ayarlar’’ kısmına giriş yapın.
 • Adım 2: ‘’Ayarlar’’ kısmına giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan panelden ‘’Hesap’’ seçeneğine tıklayın.
 • Adım 3: ‘’Hesap’’ seçeğinde en alt kısımda yer alan ‘’Profesyonel Hesaba Geçiş Yap’’ seçeneğine tıkladığınızda profesyonelliğe bir adım daha yaklaşıyorsunuz.
 • Adım 4: Karşınıza ‘’Profesyonel araçlar edin’’ bölümü çıkacaktır. Devam butonuna tıklayarak ilerleyin.
 • Adım 5: Bütün seçeneklerde ‘’Devam’’ butonuna tıkladıktan sonra sizin hakkınızda bilgiler istenecek. Bu bilgilere doğru cevap vererek profesyonel hesap sahibi olabilirsiniz. Instagram profil hesaba geçme işlemi bu kadar.

Profesyonel Instagram Hesabı Ne İşe Yarar?

Instagram profesyonel hesap ile verilerinizi görebilir, birçok istatistik aracından faydalabilirsiniz. Kitlenizin konumu, yaş aralığı, girdiği aktif saatler ve en fazla trafik alan gönderiniz gibi birçok istatistiki bilgiye erişim sağlayabileceksiniz. Profesyonel olarak bir kitleye hitap etmek istiyorsanız mutlaka kullanmanız gereken bir özellik diyebiliriz.

Instagram Profesyonel Hesaptan Nasıl Çıkılır?

 • Adım 1: İlk olarak profilinize giriş yapın ve daha sağ üs tarafta yer alan 3 çizgi simgesini seçin.
 • Adım 2: Karşınızdaki ekrandan ‘’Ayarlar’’ kısmını seçin.
 • Adım 3: ‘’Hesap’’ bölümüne giriş yapın.
 • Adım 4: Burada ‘’Hesap türünü değiştir’’ seçeneğine tıklayın.
 • Adım 5: Instagram profesyonel hesaptan çıkmak için son olarak ‘’Kişisel hesava geçiş yap’’ seçeneğine dokunun ve daha sonra onaylayın.

Instagram Profesyonel Hesabın Faydaları Nelerdir?

 • Ticari anlamda daha fazla kazanç sağlamanız için gerekli verileri sizlere sunar. Buna bağlı olarak da kitleye ulaşma beceriniz artar.
 • Hesabınıza giren kullanıcıların etkileşimlerini tüm detayları ile takip edebilirsiniz.
 • Profilinize iletişim düğmeleri ekleyerek kullanıcıların hızlı bir şekilde sizlere ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Şu tarz verilere erişebilirsiniz;

Instagram Profesyonel Hesap Ücretli Mi?

Instagram profesyonel hesap ücretsizdir. Instagram tarafından kullanıcılara bir tık ile erişim sağlanan instagram profesyonel hesap özelliği tamamen ücretsizdir. Bütün özellikleri kullanıcılara sunulmuştur.

Instagram’da Profesyonel Hesap Nasıl Anlaşılır?

Profesyonel bir hesapta iletişim düğmeleri bulunmaktadır. Bir hesabın profesyonel hesap olduğunu anlamak için iletişim düğmelerine bakabilirsiniz.

Instagram Profesyonel Hesap Gizlenir Mi?

Instagram’da profesyonel hesap gizlenemez. Instagram kuralları gereğince işletme veya içerik üretici hesapları gizli olamaz.

Instagram Profesyonel Hesaba Geçiş Yapamıyorum?

Instagram profesyonel hesaba geçiş yapamıyorum probleminin ana nedenleri şunlardır;

 • Uygulamadaki günlük sistemsel hatalar.
 • Instagram güvenlik politikalarına aykırı hareket etme.
 • Sürekli hesabınızın kısıtlanması.
 • Olağanüstü hareket tespitleri.
 • Profilde eksik bilgiler olması.

Profesyonel Profile Geç Ne Demek?

Instagram profesyonel profile geç uyarısı, kişise hesaptan profesyonel hesaba geçme çağrısıdır. Profesyonel hesap, tüm verilerin görüldüğü bir türdür. 

Instagram’da Profesyonel Hesap Herkese Açık Mı?

Instagram profesyonel hesap herkese açıktır. Kişisel hesap kullandığınızda gizli olan bir hesabınız varsa profesyonel hesaba geçtiğinizde herkese açık halde görünecektir.

ÜLKÜ HÜR HAKKINDA

Ülkü Hür henüz ilkokul öğrencisi iken okuduğu kitaplar ve yağ tenekelerine ektiği reyhanları satarak başladığı girişimcilik serüvenine, 2017 yılında kurduğu Türkiye’nin en büyük dijital girişim platformu ve kadın oluşumu ‘Girişimci Kadınlar Grubu’ ile devam ediyor. Ülkü Hür, binlerce kadının markasını oluşturması, işini geliştirmesi ve hedefine ulaşması için verdiği eğitimler, seminerler ve atölyeler ile kadınların girişimcilik hayallerini gerçekleştirmesine öncülük ediyor

Bu makaleler de ilginizi çekebilir

Mail Bültenimize Kaydolun Ücretsiz Bonuslardan Haberdar Olun!

Online kurslarımızda güncellemeye gidildiğinden canlı yayın tarihlerimiz henüz belirlenmemiştir. Eğitimlerimizi ve canlı yayın tarihlerimizi anında öğrenmek için mail bültenimize kaydolun.

Ülkü Hür Kimdir?

Ülkü Hür henüz ilkokul öğrencisi iken okuduğu kitaplar ve yağ tenekelerine ektiği reyhanları satarak başladığı girişimcilik serüvenine, 2017 yılında kurduğu Türkiye’nin en büyük dijital girişim platformu ve kadın oluşumu ‘Girişimci Kadınlar Grubu’ ile devam ediyor. Ülkü Hür, binlerce kadının markasını oluşturması, işini geliştirmesi ve hedefine ulaşması için verdiği eğitimler, seminerler ve atölyeler ile kadınların girişimcilik hayallerini gerçekleştirmesine öncülük ediyor.

Ülkü Hür, kadınların girişimcilik yoluyla güçlenmesi, iş dünyasında temsil edilmeleri ve kadın girişimciliğinin ve ekosistemin gelişmesi için sürdürdüğü çalışmalarla kadınların hayatlarına dokunmaya devam ediyor.

Fotoğraf çekmeyi, gezip keşfetmeyi ve fikir üretip, uygulamayı çok seven Ülkü Hür evli ve bir kız çocuğu annesidir.

Girişimci Kadınlar Grubu kurucusu Ülkü Hür, verdiği eğitimlerin yanısıra Girişimci Kadınlar Akademisinin de kurucusudur. Ülkü Hür Girişimci Kadınlar Grubunun sesi olarak birçok etkinlikte konuşmacı olarak yer almaktadır.